Spačva
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Spačva

Úvod Spačva

Sme hrdí, že Vám môžme predstaviť 100% masívne dubové podlahy chorvátskej výroby SPAČVA. Naša spoločnosť je dovozcom, veľkoobchodným a maloobchodným distribútorom na Slovensku masívnych dubových parkiet. Starostlivo vyberaná a postupnou metódou sušenia Slavónska dubová surovina prichádza z prastarých dubových pôvodných lesov Chorvátska až k Vám do Vašich interiérov. Vďaka zvláštnej selekcii a opracovaniu sú naše masívne dubové parkety vhodné aj na teplovodné podlahové kúrenie, dokonca s nižším tepelným odporom ako bežné 15 mm vrstvené parkety, dokonale umožňujú prienik tepla do priestoru. Naše dubové masívne parkety sú starostlivo vysušené predpripravané na použitie na teplovodné podlahové vykurovanie.

Poctivý kus dreva pre pravých "fajnšmejkrov" a milovníkov masívnych drevených parkiet, ktorí oceňujú všetky krásy a znaky, ktoré vypovedajú o pravej v plnej hrúbke masívnej podlahe.

Veľké dubové formáty dodávajú vznešený vzhľad, zväčšujú miestnosť, dodávajú punc exkluzivity a honosnoti interiéru. Najhodnotnejšia podlaha, s najširším použitím, s vysokou odolnosťou proti vlhkosti aj pri vzniku vyššej alebo nižšej vlhkosti, resp. kolísaní vlhkosti nedochádza k trvalej deformácii. Vrátením do požadovanej vlhkosti ovzdušia 50-60% podlaha má tendenciu nadobudnúť takmer pôvodný stav.

 

 

Kvalita slavónskeho dubu sa dá opísať aj na základe  predpokladov, ktoré siahajú do rímskych čias a  hovorí, že Rimania poznali a ocenili slavónsky dub už pred 2000 rokmi. Na distribúciu dubu postavili kanál Bosut ktorý prúdi do Sávy, táto stavba umožňovala
distribúciu kmeňov cez Savu a Dunaj až do oblasti Čierneho mora. Dnes sú lesy Spačvy väčšinou bohaté na stromy, ktoré sú staré asi 80 až 120 rokov. Dub, strom ktorý robí les Spačva tak špecifickým a jedinečným.

Spačva je tiež najväčším dubovým lesom v Európe. Kto je však vlastne tvorcom myšlienky regulovaného lesného hospodárstva v Chorvátsku, ktoré poznáme dnes a ako sa vytvorili

obrovské oblasti obyčajného duba, ktoré sa nekonečne rozširujú cez slovanské krajiny?

V Chorvátsku bol moderný rozvoj lesného hospodárstva ovplyvnený predovšetkým lesným poriadkom Márie Terézie. Vyšiel v polovici roku 1769 a obsahoval 55 článkov.

Išlo o prvý trvalý pokyn na obhospodarovanie lesov, ktorý okrem iného obsahoval pokyny v akom veku by sa mali lesy vyťažiť. Ak sa vrátime späť do minulosti, presnejšie na začiatok 19. storočia, v tom čase sa v kontinentálnom Chorvátsku zakladali prvé lesné plantáže, zatiaľ čo väčšie práce na miestnom zalesňovaní sa datujú už od začiatku 19. storočia. druhá polovica 19. storočia

 

V Spačve si hlboko uvedomujeme hodnotu historických poznatkov a zachovanie tradície. Každý strom, ktorý transformujeme na vysoko kvalitné produkty, má v priemere 100 až 120 rokov. Spačva dub vo svojich ročných prsteňoch nesie skrytú spomienku na staré lesy. Ako skutoční priaznivci dreva si  uvedomujeme túto skutočnosť v neprekonateľnej kráse textúry a vynikajúcej štrukturálnej pevnosti slavónskeho dubu. Preto je jednou z našich primárnych povinností udržiavanie integrity a kvality lesov, ako aj zvýšenie množstva dreva v nich. Preto sú naše výrobky hrdo označené značkou pôvodu iba z lesa, ktorý je 100% zodpovedný za údržbu. Vzhľadom na neustále zvyšovanie ročného prírastku drevnej hmoty by sme mohli s potešením povedať, že tieto lesy sú 120% zodpovedne obhospodarované a udržiavané. Prechod z Kozarčevského biologického smeru k modernejšiemu, technickejšiemu lesnému hospodárstvu. Toto je pravdepodobne veta, ktorá najlepšie popisuje proces tvorby Spačvy. obdobie sa týka súčasného rozkvetu drevárskeho priemyslu, ktorý súvisí s obdobím po druhej svetovej vojne.

Založenie spoločnosti Spačva, ako ju poznáme dnes, bolo zlúčením spoločností zameraných na rezivo a stolársku výrobu dreva a tesárskou spoločnosťou Slavonski hrast. V roku 1956 vytvorený drevársky priemysel Slavon-ski hrast Vinkovci. Všetko, čo predchádzalo vytvoreniu Spačvy, však siaha oveľa hlbšie do jeho histórie. Keďže založenie spoločnosti  ktoré  je spojené so začiatkom výroby píl v tejto oblasti, prichádzame k informáciám, že spoločnosť začiatkom dvadsiateho storočia spolu s dvomi pílami získala závod na spracovanie dreva . Na druhej strane stolárska spoločnosť Slavon-ski hrast bola založená v roku 1947. Bolo by teda nespravodlivé tvrdiť, že Spačva existuje výlučne od roku 1956, ako to naznačujú úradné záznamy. Podľa starých spisov začala firma existovať pred viac ako sto rokmi, presnejšie pred viac ako 110 rokmi.  Aktuálny  názov spoločnosti Spačva  vznikol v roku 1992.

 

 

Po celé desaťročia Spačva zamestnáva ľudí zo svojej oblasti, v Spačve pracuje veľa rodín. Nebudeme preháňať, ak povieme, že Spačva je svojím spôsobom rodinný podnik hlboko zakorenený vo vedomí svojich zamestnancov a obyvateľov tejto oblasti. Preto sú naše výrobky vyrábané s veľkou starostlivosťou, starostlivo kontrolované a zasielané našim zákazníkom. Nároky domácností po celej Európe a dokonca aj po celom svete sú vybavené parketovými podlahami, podlahami a dverami Spačvy. Tisíce rodín sú vykurované environmentálnymi energetickými produktmi, ktoré vyrába spoločnosť Spačva. Spačva bola v priebehu svojej existencie vďaka vynikajúcemu slavónskemu dubu, ktorý profesionálni a odhodlaní pracovníci transformovali na vysoko kvalitné a krásne výrobky. pomaly sa stali súčasťou našich životov a súčasťou vašich. Náš, pretože z neho žije veľká časť nášho regiónu, a vaša, pretože produkty spoločnosti Spačva vám budú verne slúžiť v nasledujúcich  desaťročiach. Dnes sa Spačva skladá z piatich závodov: píla, výroba parkiet, továreň na konečné výrobky, dyhareň a továreň na biopalivá. Zamestnáva 850 pracovníkov, vďaka čomu je jedným z popredných zamestnávateľov vo Vinkovci a okrese. Z väčšej časti vyvážame na európsky trh a naším cieľom je ešte výraznejší prielom vo vývoze hotových výrobkov, predovšetkým parketových podláh, masívnych drevených podláh a dverí, a vo výrobe biopalív, do ktorých zariadenia značné investície fondy boli nedávno investované.

 

VÍZIA Prostredníctvom neustáleho investovania do ekologickej výroby a s neustálym vývojom nových výrobkov sa stať lídrom na trhu v drevárskom priemysle v regióne a byť synonymom pre dokonalosť výrobkov a kvalitu služieb. MISIA Investovanie do vedomostí a technológií s využitím monitorovanie globálnych trendov súvisiacich so spracovaním dreva. Hodnotami, ktoré presadzujeme, sú zodpovednosť, dôvera a inovácie. Vždy sa snažíme byť našimi zákazníkmi, zamestnancami a akcionármi uznaní za

spoľahlivého partnera, ktorý zakladá svoje podnikanie na zásadách vysokej kvality a obchodnej dokonalosti. Náš tím pozostáva z profesionálne špecializovaných a vysoko motivovaných zamestnancov, ktorí sa venujú práci, ktorú vykonávajú. na sto percent. Tisíce ľudí očakávajú, že naše výrobky budú  vysoko kvalitné, a preto náš tím tvoria len najkvalifikovanejší zamestnanci,

Copyright 2017 - 2024 © spacva.sk